pagrindinis puslapis rasykite mums
Automobiliai

 
Paryžiaus autoslonas
Spalio 7 d.
Audi nuotraukos
 

Kitos naujienos

Spalio 10 d.
Chevrolet Lacetti evoliucionavo į Cruze
Spalio 9 d.
Mazda MX-5 atsigavo naujam „Zoom-Zoom“
Smart „mikrohibridai
Spalio 8 d.
Koncepto Mini Crossover viduje
Spalio 7 d.
Rusai nustebino sportiniu konceptu
Spalio 3 d.
Honda Civic atsinaujins ir gaus versiją Type-S
Elektrinis Pininfarina konceptas
Spalvingasis Ford Ka
Citroen pristatė patį mažiausią Picasso

Pranešimas spaudai

Paryžiaus autosalone Audi pristato savo naujus atletiškus top modelius vidutinėje klasėje – S4 ir S4 Avant. Jų trijų litrų darbinio tūrio V6 su tiesioginiu kuro įpurškimu ir mechaniniu turbokompresoriumi išvysto 333 AG (245 kW). Padedant nuolatinei keturių ratų pavarai „quattro“, S4 sedanas iki „šimtuko“ gali spurtuoti per 5,1 sekundės, tačiau vidutiniškai suvartoja vos 9,7 litro kuro 100 km.

Naujojo S4 ir S4 Avant širdis yra visiškai perprojektuotas variklis. Naujausias Audi V klasės variklių šeimos narys, 3.0 TFSI, yra puikus pavyzdys kaip Audi inžinieriai sujungia eksploatacines savybes ir efektyvumą. Iki 100 km/h sedanas įsibėgėja vos per 5,1 sekundes, o universalas (Avant) – per 5,2 sekundes. Abiejuose maksimalus greitis ribojamas elektroniniu būdu ties 250 km/h atžyma. Vidutiniškai sedanui reikia 9,7 litrų kuro 100 km, o Avant – 9,9 litrų. Lyginant su ankstesniu modeliu, sąnaudos sumažintos net 3,4 litro (26 %). Prie tokio efektyvumo labiausiai prisidėjo tiesioginio įpurškimo technologija.

„T“ raidė 3.0 TFSI terminologijoje dabar nurodo ne tik „turbo“, o labiau bendrą turbokompresoriaus koncepciją – ilgi didžiojo V6 tyrimai įrodė mechaninio kompresoriaus pranašumą. Kartu su tiesioginiu įpurškimu jis gerokai lenkia du turbokompresorius tiek gabaritais, tiek įsibėgėjimo savybėmis, tiek reakcija.

Kompresorius yra toks kompaktiškas, kad jis lengvai telpa 90-laipsnių V formos cilindrų sekcijoje, vietoj įsiurbimo kolektoriaus. Du keturių menčių rotoriniai stūmokliai sukasi į priešingas puses turbokompresoriuje iki 23000 sūkių per minutę. Du oro padavimo aušintuvai yra integruoti korpuse ir yra prijungti prie atskiros šaldymo grandinės. Įspūdingas įrangos rinkinys išlaiko kompresoriaus generuojamą triukšmą minimaliame lygyje.

Variklio paskirstymo dirželis, kuris suka mechaninį kompresorių, tiesiogiai užtikrina maksimalią trauką nuo laisvų sūkių. 3.0 TFSI pasiekia maksimalų 440 Nm traukos rodiklį jau prie 2500 apsisukimų per minutę ir išlaiko jį pastovų iki 4850 apsisukimų per minutę. Ketvirta pavara automobilis nuo 80 iki 120 km/h pagreitėja vos per 4,4 sekundės. Dėl labai trumpo dujų kanalo skardus, turbokompresoriaus „įkvėptas“ V6 spontaniškai reaguoja į akseleratorių, netgi geriau nei atmosferinis to paties tūrio variklis.

Dinamiškumas ir efektyvumas: naujoji septynių pavarų „S tronic“

V6 galia naujajame S4 ir S4 Avant atsiskleidžia šešių pavarų mechaninės transmisijos dėka, kuri yra įmontuota kaip standartinė įranga, ir veikia greitai bei preciziškai. Pasirinktinai Audi siūlo pažangiausią dvigubos sankabos transmisiją – septynių pavarų „S tronic“, kuri yra ypač dinamiška ir efektyvi. Vairuotojas turi galimybę važiuoti pilnai automatiniame režime, rinktis pavaras mentelėmis ant vairo arba tiesiogiai keisti pavaras svirtimi – visa tai suteikia įspūdingai greitą pavarų keitimą. Pavarų perjungimas yra dinamiškas, patogus ir nepriekaištingas – tai įprasta Audi.

Septynių pavarų „S tronic“ susideda iš dviejų atskirų transmisijų ir naudoja dvi diskines sankabas, kurios valdo įvairias pavaras. Didžioji K1 sankaba 1, 3, 5 ir 7 pavarų dantračiams galią perduoda vientisu velenu. Tuščiaviduris velenas sukasi aplink vientisą; jis yra prijungtas prie kompaktiškos K2 sankabos, kuri yra integruota savo didesniame analoge ir valdo dantračius 2, 4, 6 ir atbulinę pavarą.

Abi transmisijos struktūros yra nuolat aktyvios, tačiau tik viena gauna energiją iš variklio. Pavyzdžiui, kai vairuotojas įsibėgėja trečia pavara, ketvirta pavara jau yra sukabinta antroje transmisijos struktūroje. Keitimo procesas vyksta, kai sankaba keičiasi – K1 atsiveria ir K2 užsidaro žaibo greičiu. Šis procesas trunka vos kelias šimtąsias sekundės dalis nepertraukiant traukos srauto. Jis yra toks patogus ir tolygus, kad vairuotojas to beveik nepastebi.

Septynių pavarų „S tronic“ sukurta maksimaliam efektyvumui. Ji veikia labai efektyviai, o protinga valdymo sistema maksimaliai padidina kuro suvartojimo ekonomiją automatiniame režime. Kartu su plačiu pavarų perdavimo santykiu 8.0:1 septynių pavarų „S tronic“ lengvai išnaudoja milžinišką galią ir aukštą sukimo momentą 3.0 TFSI variklyje.

Nuolatinė keturių ratų pavara „quattro“ perduoda galią ratams labai lengvai. Įprastomis vairavimo sąlygomis ji siunčia 40 procentų traukos į priekinius ratus ir 60 procentų į galinius - šiek tiek galu varomos priemonės sportiškų savybių. Kai reikia, paskirstymas gali būti pakeistas per sekundės dalį.

„Quattro“ važiuoklės sistema užtikrina saugias vairavimo savybes, didelį stabilumą ir puikią trauką lyginant su varžovais, kurie varomi galinėmis ašimis.

Individualiai taikomas traukos paskirstymas: sportinis diferencialas su Audi drive select

Naujas aktyvus sportinis diferencialas idealiai papildo „quattro“ važiuoklės sistemą ir tiekia jai dar daugiau patrauklumo. Kai yra sukamas vairas ar automobilis: greitėja posūkyje, galia yra perduodama kontroliuojamu būdu į išorinį galinį ratą taip, tarsi stumiant automobilį per posūkį. Sistema įsiterpia reguliuodama bet kokius pernelyg didelio ar mažo pasukimo požymius. Vairuotojui, tai reiškia sumažintas vairavimo pastangas ir didesnį šoninį greitėjimą.

Aktyvus sportiškas diferencialas yra naujo tipo galinės ašies diferencialas. Paskirstymo pavara buvo pridėta prie kairės ir dešinės ašies klasikinio diferencialo pusių; ji sukasi dešimt procentų greičiau nei ratų varomoji ašis.

Abu komponentai gali būti jungiami per daugiadiskę sankabą, kuri veikia alyvos talpoje ir valdoma elektrohidrauliniu mechanizmu. Daugelyje vairavimo situacijų sankaba taip gali perduoti beveik visą sukimo momentą vienam ratui.

Kontroliuojamas daviklių rinkinio ir itin spartaus kompiuterio, aktyvus sportinis diferencialas užtrunka mažiau nei 100 milisekundžių paskirstydamas galią. Vairuotojai gali adaptuoti savo važiavimo įpročius kartu su apkrovos pasikeitimu trims veikimo charakteristikoms.

Naujųjų Audi S4 ir S4 Avant penkių svirčių priekinė ašis ir savaiminio stabilizavimo trapecinių svirčių galinė ašis yra labai įmantrios konstrukcijos; abi ašys yra padarytos beveik vien iš aliuminio ir dėl to yra lengvos. Žemai montuojama vairavimo sistema perduoda sukimo jėgą į ratus be vėlavimo ir tai leidžia vairuotojui tiksliai ir jautriai jausti situaciją kelyje.

Transmisijose diferencialas yra sankabos priekyje, dėl ko variklis pastumtas 154 mm (6.06 colių) į priekį lyginant su ankstesniais modeliais. Šis neįprastas išdėstymas puikiai paskirsto ašių apkrovas ir suteikia ilgesnę ratų bazę 2811 mm (9.22 p.) bei išskirtinį stabilumą.

Abiejų naujų S modelių važiuoklės yra su standesnės ašies guoliais ir sportinio reguliavimo tvirtais amortizatoriais, kurie šasi pažemina iki 20 mm (0.79 c.). Puikiai veikiantys ir dilimui atsparūs stabdžiai slepiasi už 18 colių ar pasirenkamų 19 colių lengvojo lydinio ratų. Juodai dažytos stabdžių apkabos – priekyje su S4 logotipu – spaudžia ventiliuojamus diskus naujai sukurtomis stabdžių kaladėlėmis.

Audi drive select: važiavimo dinamikos sistema

„Audi drive select“ vairavimo dinamikos sistema yra dar viena pažangi technologija naujuose S4 ir S4 Avant. Ji įtakoja akseleratoriaus reakcijos savybes, perjungimo taškus septynių pavarų „S tronic“ ir palaiko nuo greičio priklausomą elektroninę vairo sistemą „servotronic“. Paspaudęs mygtuką, vairuotojas gali nuspręsti ar ši sistema turi veikti „komforto“, „auto“ ar „dinamiškumo“ režime. Jei automobilyje yra MMI operacinė sistema, galimas ir ketvirtas režimas, kai vairuotojas gali programuoti savo asmenine nuožiūra ir pagal reikalavimus.

„Audi drive select“ sistema gali būti užsakoma tik su viena ar daugiau papildomų technologijų – sportiniu diferencialu, adaptyviniais amortizatoriais ar dinamiško vairavimo sistema, kuri yra papildomas aukštų technologijų sprendimas. Jos nulinio laisvumo perskirstymo pavara, kurią varo elektrinis variklis, keičia santykį maždaug 100 procentų priklausomai nuo greičio, kuriuo važiuojama. Vairuotojo saugumo požiūriu, dinamiško valdymo sistema padeda ESP stabilumo programai vairo korekcijomis išlaikyti naujuosius S4 ir S4 Avant kelyje, kai įveikiamas posūkis ties sukibimo riba. Daugeliu atveju, sistema daro ESP įsikišimą nebūtinu.

Adaptyvinei amortizatorių valdymo sistemai yra naudojami hidrauliniai suslėgtų dujų amortizatoriai, kurie veikia papildomų elektra sužadinamų vožtuvų pagalba. Jie kontroliuoja hidraulinio skysčio srautą, taip reguliuojant amortizacijos savybes. Našus valdymo įtaisas analizuoja signalus, kuriuos gauna iš 14 daviklių ir apskaičiuoja slopinimo galią kiekvienam atskiram ratui 1000 kartų per sekundę.

Atletiška išvaizda: dizainas

Abu S4 ir S4 Avant atrodo atletiški ir raumeningi kelyje. Vieni įspūdingiausių išorės dizaino raiškos elementų – aliuminio išoriniai veidrodėliai, 18 colių S-dizaino lengvojo lydinio ratai, šoninės pečių linijos panelės, skoningas spoileris gale ir keturgubos išmetimo sistemos angos. Ksenon Plus žibintai dienos metu ir galinės šviesos taip pat palieka ryškų pėdsaką.

Viduje taip pat yra pabrėžiamas sportiška koncepcija, kuri yra tarsi skiriamasis ženklas abiems S modeliams. Sportinėse sėdynėse yra elektriniai juosmens laikikliai ir ištraukiamos sėdmenų atramos kojoms, o prietaisų skydelis išsiskiria pilkais ciferblatais ir baltomis rodyklėmis. Taip pat yra S4 emblemos ant daugiafunkcinio vairo ir rakto. Interjeras juodas, inkrustuotas aliuminiu. Anglies pluošto ir medžio inkrustacijas taip pat galima pasirinkti, kaip ir nerūdijančio plieno inkrustuotus elementus.

Papildoma asistavimo įranga teikia vairuotojui dar didesnę pagalbą kelyje. Prisitaikanti važiavimo greičio kontrolė (ACC) reguliuoja atstumą iki transporto priemonės priekyje ir stabdymu įspėja apie galimą susidūrimą iš galo. „Audi side assist“ padeda saugiau keisti eismo juostas; Audi parkavimosi sistema – lengviau statyti automobilį į stovėjimo vietą.

Žvelgiant į multimedia sąrangą, Audi siūlo patrauklų technologijų paketą. Komunikacijos ir pramogų technologijų rinkinį sudaro neprilygstama MMI valdymo sistema, įvairių tipų radijo ir garso sistemos iki pažangiausių sprendimų iš „Bang & Olufsen“, dvi navigacijos sistemos, „iPod“ sąsaja ir „Bluetooth“ automobilinį telefoną.

Ištaigos elementai, tokie kaip trijų zonų deluxe automatinis oro kondicionierius ir dinaminė šoninio apšvietimo sistema, žinoma kaip adaptyvinė žibintų sistema, yra papildoma įranga.

Audi naujų S modelių pristatymą klientams pradės 2009 m. kovo mėnesį. 
© 2005–2021
Jūs esate 4395503-asis lankytojas