pagrindinis puslapis rasykite mums
Automobiliai

 
Automobilių naujienos
Vasario 15 d. 18.24 val.
Tata OneCAT. Gamintojo nuotrauka
Tata OneCAT. Gamintojo nuotrauka
 
Kitos naujienos

Indai išleis suspaustu oru varomą automobilį

Neseniai kompanija Tata nustebino pasaulį mažalitražiu Nano, bet tuo ryžtingų indų fantazija nesibaigia – Tata ruošiasi išleisti dar vieną neįprastą automobilį. Kol visi bando atkreipti dėmesį į savo ekologiškus dyzelius, hibridus ar elektromobilius, indai nusprendė, kad paprasčiau, o svarbiausia – pigiau yra priversti mašiną važiuoti naudojant suspaustą orą.

Jūsų dėmesiui – Tata OneCAT. Pirmiausia indai turi dėkoti prancūzų inžinieriui Gi Negre (Guy Negre) iš kompanijos Air Car Factories, kuri projektuoja ekologiškai švarias transporto priemones. Šis žmogus virš 10 metų dirbo prie „orinio“ automobilio ir laukė, kol kas nors iš gamintojų ryšis su juo bendradarbiauti. Surizikavo Tata. Kompanija tapo projekto OneCAT partneriu ir įsigijo šio modelio gamybos licenciją.

Kaip jau buvo minėta aukščiau, OneCAT turi variklį, naudojantį suspaustą orą. Štai kaip viskas vyksta: oras įsiurbiamas į mažąjį cilindrą, suspaudžiamas stūmoklio iki 20 barų slėgio, po ko jis sušyla ir patenka į sferinę kamerą. Ten pat iš specialių balionų paduodamas šaltas oras, kuris akimirksniu sušyla ir plečiasi. Nuo to didžiojo cilindro stūmoklis grįžta ir „užsuka“ alkūninį veleną. Štai ir viskas. Veikimo principas toks pat, kaip vidaus degimo variklyje, tik čia nėra kam degti.

Automobilis pildomas oru, kuris patenka į du karboninius balionus, bendroje sumoje talpinančius 300 litrų. Galingas kompresorius juos užpildo tik per tris minutes. Jeigu šalia jo nėra, tai automobilį galima įjungti į paprasčiausią rozetę ir oro bakus pradės pildyti vidinis kompresorius, tačiau tai truks 4 valandas. Su pilnais oro bakais OneCAT gali pravažiuoti apie 200 km ir įsibėgėti iki 113 km/h. Įdomu tai, kad išmetamas oras papildomai praleidžiamas pro anglies filtrus. Taigi automobilis ne tik visiškai nekenksmingas gamtai, o dar ir valo kitomis transporto priemonėmis užterštą orą.

Kompanija Tata jau paskelbė orientacinę tokio automobilio kainą – apie 5000 $. Tata OneCAT sveria tik 350 kilogramų, o talpina net penkis keleivius. Jeigu reali automobilio kaina neviršys paskelbtos, jo paklausa bus didelė.Kita informacija apie Tata 

Birželio 1 d.
Tata vadovas papasakojo apie naujus Jaguar ir Land Rover modelius

Vasario 11 d.
Pigiausias pasaulyje automobilis atkeliaus į Europą 2012 m.

Sausio 10 d.
Indijoje pristatytas pigiausias pasaulyje automobilis


 
© 2005–2021
Jūs esate 4395530-asis lankytojas