pagrindinis puslapis rasykite mums
Automobiliai

 
Automobilių naujienos
Birželio 19 d. 14.32 val.
Opel iliustracijos
Opel iliustracijos
 
Kitos naujienos

Opel Insignia perspės vairuotoją apie kelio ženklus

Kompanija Opel pranešė, kad naujasis modelis Insignia, kuris pasirodys prekyboje 2009 m. vasarį ir pakeis modelį Vectra, gaus inovacinę sistemą Front Camera System, perspėjančią vairuotoją apie draudžiančius kelio ženklus ir kelio juostų kirtimą. Sistema turi aukštos raiškos kamerą, esančią tarp priekinio stiklo ir galinio vaizdo veidrodėlio bei vaizdą apdorojantį mikroprocesorių.

Daugiafunkcinė kamera fotografuoja vaizdą 30 kadrų per sekundę greičiu ir perduoda jį mikroprocesoriui, kuris be paliovos lygina jį su savo duomenų bazėje esančiais ženklų „šablonais“. Jeigu randamas atitikmuo, vairuotas perspėjamas audio signalu ir piktograma prietaisų skydelyje. Kamera gali atskirti kelio ženklus iki 100 metrų atstumu, o perspėja apie juos pagal galimos grėsmės prioritetą. Aišku, šia sistema reikėtų naudotis kaip pagalbine, nes visi žinome kokios būklės būna ženklai, o tuo labiau, esant nepakankamam apšvietimui, vaizdo kameros galimybės yra ribotos.

Kita sistemos funkcija – sekti kelią žyminčias juostas ir perspėti vairuotoją apie jų kirtimą. Atsižvelgiant į posūkių rodymo ir vairo sukimo algoritmą, sistema atsimena „normalų“ vairuotojo elgesį persirikiavimo metu. Jeigu persirikiuojant bus atrastas kažkoks nukrypimas, vairuotojas bus perspėtas atitinkamais audio ir vizualiniais signalais.

Priminsime, kad pasaulinis Opel Insignia debiutas įvyks liepos gale Londono autosalone. Iš pradžių automobilis bus siūlomas su keturiais benzininiais varikliais (nuo 115 iki 260 AG) ir trim dyzeliais (nuo 110 iki 160 AG).Kita informacija apie Opel 

Birželio 24 d.
„Opel” kurs visiškai naują SUV automobilį.

Birželio 7 d.
Debiutuos trečioji „Opel Zafira Tourer“ karta

Gegužės 20 d.
Galingiausia Insignia

Gegužės 4 d.
100 000 Opel Insignia

Balandžio 10 d.
Naujoji Opel Astra

Vasario 19 d.
Opel Apera varomas tik elektra


 
© 2005–2020
Jūs esate 4132738-asis lankytojas