pagrindinis puslapis rasykite mums
Automobiliai

 
Automobilių naujienos
Lapkričio 5 d. 01.13 val.
 
Kitos naujienos

„Juodoji dėžė“

Europos Sąjungos valdžia nagrinėja naujų taisyklių, kurios įpareigos visus automobilių gamintojus diegti specialius EDR registratorius, siekiant užtikrinti eismo saugumą, kūrimo galimybę.

EDR įrenginys, liaudiškai vadinamas „juodaja dėže“, surenka visus įmanomus duomenis avarijos metu ir po jos. Bendrai yra registruojama apie 20 skirtingų parametrų, tokių kaip vairo pozicija, stabdžių nuspaudimo dinamika, spidometro duomenys, oro pagalvių suveikimo laikas ir t.t.

Informacija, gauta iš EDR, bus naudojama atkurti avarijos vaizdą. Be to, informacija iš „juodųjų dėžių“ padės draudimo bendrovėms ir automobilių gamintojams, ieškant incidento kaltininko.

Tris metus vykstantys tyrimai parodė, kad EDR veikia kaip savotiškas „saugumo garantas“, vairuotojai žinodami, kad jų automobilyje yra EDR, važinėja saugiau.

Tačiau prieš EDR yra nusiteikę žmogaus teisių organizacijos. Jos teigia, jog kartu su navigacijos sistema su mobiliuoju telefonu, įmanoma sekti automobilį. Į šias pretenzijas atsakoma labai paprastai: jeigu įstatymas bus priimtas, įrenginys privalės įrašinėti informaciją tik 30 sekundžių prieš avariją ir 15 sekundžių po jos.

Tiesa, JAV EDR įrenginius turi du trečdaliai naujų automobilių.Kovo 23 d.
Ar valdys vokiečiai „Alfa Romeo“?

Kovo 18 d.
G klasė = G taškas?

Gruodžio 17 d.
Detroito automobilių parodoje bus 40 pasaulio premjerų

Gruodžio 14 d.
Nissan ir Mitsubishi susitarė gaminti naujus modelius vienas kitam

Birželio 1 d.
GM siekia Audi kokybės

Gegužės 26 d.
Ateljė Pininfarina jubiliejų atšventė „elektromobiliu“


 
© 2005–2020
Jūs esate 4179666-asis lankytojas