Skoda. Fabia '02m. 1,9 SDI

Gavus gerą patarimą, ne visada reikia ridenti savo keturis ratus i servisą. Jei visgi profesionalų pagalbos prireiks, ieškokite patarimų, kuriuo automobilių servisu pasitikėti.

Moderatoriai: Egis73, TOMAZZ, edga4you, Renate

Skoda. Fabia '02m. 1,9 SDI

Standartinė Fabius » 2009 m. geg. 24 d. 16.42 val., sek

Sveiki,

galbut jau savaite kaip isigyjau 2002 metu Fabia ir is tiesu sis automobilis teikia daug dziaugsmo, visu pirma delto, kad realiai valgo tik 4-5 L dyzelio! Smagiai vairuojas ir Combi (universale) man pakanka vietos viskam kam reikia. Taciau jau turiu keleta klausimu del eksploatavimo:

-Vairo stiprintuvas. Elektrinis kiek jau suzinojau. Pora kartu buvo skydelyje uzsidegus lempute ir sunkiai sukosi vairas. Uzgesini, uzvedi - viskas ok. Kame beda? Ar elektronika knisasi ar kazka keist reik?

-Priekiniai amortizatoriai - kas bus jei greitu metu ju nepakeisiu (girgzda nevaikiskai)? Ar galiu dar vazinet iki kito menesio ar pns?

-Gal kas zinote VIlniuje kur gauti ivairiu Skodos detaliu? Siaip automobilis atrodo puikios bukles, bet visgi noreciau viska 'dasivest' iki galo kad butu 'ledinis'. Dar gal kas turetu ideju is kur gaut vartotojo knygele nes internete niekur nerandu :mrgreen:

-O beje dar kur raktus su chipais pigiai daro? Pigiausiai ka radau kad padarytu man kopija tai uz 230Lt.
Paskutinį kartą redagavo Fabius 2009 m. bir. 27 d. 10.39 val., šeš. Iš viso redaguota 2 kartus.
Fabius

Re: Skoda Fabia '02 1,9 SDI stiprintuvas ir kiti niuansai

Standartinė Egis73 » 2009 m. geg. 24 d. 20.03 val., sek

Ar tu tikrai įsitikinęs kad ten amortizatoriai girgžda? Nes šiaip Škodos važiuoklė "pasižymi" kažkokiu girgždėjimu. Reiktų gerai įsitikinti kad be reikalo neišleisti pinigų. Kas liečia detales, tai Vilniuje yra (arba bent jau buvo) firma "Dolta": prekyba detalėmis + servizas. Tel: 8-5-2322112 (dalys), 8-5-2436399; 8-652-51070 (servizas). O dėl knygelės, tai tau reikia paprasčiausios instrukcijos tipo kur ką paspausti ar kaip ką įjungti ar tau reikalingas remonto manualas?
Vartotojo avataras
Egis73

Standartinė Fabius » 2009 m. geg. 24 d. 20.46 val., sek

Dekui Egi uz atsakyma. Meistriukas sake atvaryt antradieni-treciadieni, uzsikelsim ir paziuresim kas ten kaip:) As taip tik speju kad amortikai? Del knygeles radau Ukrainos Skodininku klube medziagos, bet knygute vistiek noreciau turet. Nezinau ar servis manuala ar kur ka spaust, tiesiog ta knygute kuri buna su nauja auto :) Galvoju gal i auto turgu nuvaryt su kom ten pabazarint pas ka fabia ant pardavimo..:) Del stiprintuvo lyg ir pasiaiskinau jau nete, tipo posukio lygio matuoklis ar kazkaip ten vadinas uzmirsau reiks vel paziuret:) Pameginsiu ir ta mineta firma, reikia paliubomu susirast gera vieta kur detaliu ieskotis...:)
Fabius

Standartinė Egis73 » 2009 m. geg. 24 d. 21.13 val., sek

Užmesk akį gal čia ką nors naudingo rasi:
avtolook.ru/2007/05/01/multimedijjnoe_rukovodstvo_scoda_fabia.html
O dėl dar kokios nors info tai šitie neblogi forumai:
forum.skoda-club.ru/
skoda-russia.ru/forum/
O dėl turgaus gera mintis, manau gali rasti kokį pardavėją su kuriuo galėtum susitarti ir nupirkti iš jo tą knygutę. Saviškės turiu net dvi. :)
Vartotojo avataras
Egis73

Standartinė Fabius » 2009 m. geg. 25 d. 08.43 val., pir

Parasiau i Skoda emaila, gavau greita atsakyma kad knygutes duplikatas 30Lt :) Tai reix pagalvot ar verta tam turguj maltis:)

Dekui uz nuorodas.

O noreciau visgi zinot ar galiu vazinet dar kuri laika su girgzdanciais priekiniais amortikais (nes kiek skaiciau forumuose rusu kalba tai kaip ir amortikai cia) nes vaziuoja gal truputi kietokai bet nezymei, neatsipurtys gal ten kasnors? Po 400Lt uz amortika negaliu dabar sau to leist :|
Fabius

Standartinė Egis73 » 2009 m. geg. 25 d. 09.34 val., pir

Nu dėl tų amortizatorių nesiginčysiu. Gal čia ir yra kokia problema. Tik kaip ir minėjau aš labai labai tuo abejojiu, nes žinau tik vieną amortizatoriaus gedimą: kada jau išvaro iš jo tepalą ir jis neatlieka savo darbo. Bet ir tai kiek esu jų ankstesnėse mašinose keitęs, tai nė vienas negirgždėjo, paprasčiausiai būdavo sunkiau valdyti mašiną, ji tapdavo nestabili, dėl kiekvieno kelio nelygumo supdavosi. Galbūt girgždėjimą gali duoti atraminis guolis. Nežinau, su tuo nesusidūręs todėl negaliu pasakyti kokie tikrieji jo gedimo požymiai. Bet dėl to tikrai nereikia keisti amortizatorių. Pas mane karts nuo karto sugirgžda nuo nusipirkimo, t.y. jau beveik du metus. Važinėju ir galvos nesuku. Kaip sakoma geras gedimas į viršų išeina. Laukiu. :D Bet aš kažkodėl esu įsitikinęs kad ten kas nors gali būti susiję su priekinės važiuoklės gumom ar panašiai. Na bet varysi pas meistrą - sužinosi kas teisus. Tik nepamiršk paskui pasidalinti patirtimi. Gal kada pravers. O amortizatorių kainos tai gerulės. Kur tokius ištraukei ir kas ten per firma? Net specialiai pasiskambinau į parduotuvę kiek maniškei kainuotų: apie 170 lt KYB firmos. Firma viena iš rimčiausių. Į visas savo mašinas tik tokius ir dėjęs, nė karto vargo neturėjau. Nu bet gal fabijos kas nors čiudniau ten? Na, žodžiu sušinosi girgždėjimo diagnozę - parašyk. O dėl tos knygutės, tai už tokią kainą tikrai neverta po turgus maltis, nemanau kad kas nors pigiau parduos.
Vartotojo avataras
Egis73

Standartinė Raimis09 » 2009 m. geg. 25 d. 15.15 val., pir

Nuvaryk Fabiau i Kalvariju turgu ir tikrai nusipirksi sau reikiama knyga apie savo automobili.
Vartotojo avataras
Raimis09

Re: Skoda. Fabia '02 1,9 SDI

Standartinė Fabius » 2009 m. bir. 27 d. 10.06 val., šeš

Sveiki.

Buvau nuvares i Delada pakabos diagnostikai.. Ziurejo ziurejo kas ten girgzda ir galiausiai nusprende kad tai vidines stabilizatoriaus ivores. Sake su laiku vietoj girgzdejimo prades dundet :) Jeigu cia tai ko reikia, tai originalios tos gumos kainuoja po 21Lt (intercars), o darbas (Deladoi) apie 130Lt. Kaip jum kaina darbo?

Dar atsirado tox garsiukas, neiminus sankabos "zhirzhejimas", imini - isnyksta. Man aiskino kad cia isminamasis guolis, dar kazkas sake kad gal tepalo truksta dezej. Bet aplamai jauciu kad sankaba prie galo, tai bus matyt kai visa pasikeisiu ar isnyks tas garsas. Sankabu radau tokias kainas:

intercars: sachs 640lt, luc 480lt, valeo 749lt
autovisata: valeo 480-500lt
eoltas: AGT (170lt diskas+200lt diskatorius+110lt ism. guolis) 480Lt
autoaibe: valeo 491lt
skoda centras: neatsimenu kiek atskirai bet sankaba+darbas apie 1300lt

Dar buvau rades kazkur ar 450lt ar 350lt firmos ICCB ar kazkaip panasiai. Ka patartumet su tom sankabom? Ir kur patartumet keistis? Uz 250-300lt noreciau pasikeist, realu?

Papildomai siaip pasidomejau amortikais tai intercars'uose tokios kainos dabar dujiniu vnt: delfi-lockhead 184lt sachs 203lt kayaba 218lt -priekiniai cia, o galiniai sachs 140lt vnt.

Dar man nusprogo galinio stiklo valytuvas. Saugiklis ok. Tai rado originala bosch (kodas 0390201592) 90 euru :/ Tex ieskot ardomos Skodos. Arba Polo..?
Prikabinti failai
delada.JPG
delada.JPG (248.65 KiB) Peržiūrėta 3861 kartus(ų)
Fabius

Re: Skoda. Fabia '02m. 1,9 SDI

Standartinė Egis73 » 2009 m. bir. 27 d. 15.20 val., šeš

Na va, pasirodo buvau teisus kad dėl girgždėjimo kaltos kokios nors gumos, o ne amortikai. Ir kainą amortikų beveik atspėjau. Šiaip tai aš pirmenybę teikiu KYB (Kayaba) amortizatoriams. Prieš nemažai metų norėjau į savo BMW dėtis Sachs amortizatorius, tai parduotuvėje Alytuje kuri prekiavo šiais amortizatoriais, kad gaučiau garantiją (1 metų) iškėlė tokias sąlygas; turėjau pirkti viską - atramines gumas, apsaugines gumas ir varyti į Kauną į firmą Auto Sabina kad juos man pakeistų ir tik tokiu atveju aš bučiau gavęs garantiją. Kitoje parduotuvėje perkant KYB amortizatorius garantinė sąlyga buvo tik viena: turiu pirkti abu naujus amortizatorius vienai ašiai, ir nesvarbu kur ir kaip aš juos keisiuosi - garantija vistiek 2 metai. taigi pasiunčiau Sachs į tam tikrą vietą ir nuo tada dedu tik KYB amortikus. Ir niekda nenusivyliau. O bendradarbiui buvo kitas atvejis. Priekinius susidėjo Sachs, o galinius kažkokius pigius lenkiškus. Kai po trijų metų technikinėje ant stendo patikrino, tai įžymieji Sachs "gyvi" buvo tik 30 procentų, o pigūs lenkiški net 70 procentų. Taigi, panašu kad Sachs visiškas šlamštas. O kas liečia sankabą, tai nesiskubink tu į ją pinigų kišti, pavažinėk ilgiau, pasižiūrėsi blogėja ar ne. gal dar kokius 5 metus su tokia sankaba pravažinėsi. Keisk tada kai jau tas guolis aplabai insitriukšmaus arba jei sankaba jau buksuoti pradės. O dabar dėl menko ūžtelėjimo nekišk pinigų. Bent jau tokia mano nuomonė.
Vartotojo avataras
Egis73

Grįžti į Automobilių gedimai ir servisai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių